Pomoc psychologiczna

Życie w niewiadomej zaburza zdrowie psychiczne i wymaga profesjonalnego wsparcia.

Współpraca z psychologami

Dlaczego psychika też potrzebuje ulgi?

Wsparcie dobrego psychologa jest nieocenione. Zrozumienie zamiast osądu – to postawa wymarzonego terapeuty dla wielu chorych. Granica pomiędzy psychosomatyką, a objawami choroby somatycznej jest bardzo cienka. Według sondażu przeprowadzonego przez Eurordis ponad dekadę temu na 12 000 pacjentów z chorobami rzadkimi błędne diagnozy chorób o podłożu somatycznym przyczyniły się do podwojenia czasu oczekiwania na poprawną diagnozę. Natomiast mylne dopatrywanie się przyczyn psychosomatycznych przyczyniło się nawet do kilkunastokrotnego opóźnienia diagnozy chorób rzadkich. Bardzo często chorzy nie mają wystarczająco dużo środków, by pozwolić sobie na fachową pomoc psychologiczną. To właśnie dlatego nasza Fundacja stawia sobie za cel integrację psychologów:

  • Rozumiejących wyzwania długiej diagnostyki i nie klasyfikujących objawów zbyt szybko jako wyłącznie psychogennych,
  • Specjalizujących się w psychologii klinicznej,
  • Mających doświadczenie we wsparciu pacjenta przy adaptacji do choroby przewlekłej.

Jeśli jesteś psychoterapeutą zainteresowanym wsparciem osób z naszej społeczności lub sam potrzebujesz wsparcia psychologicznego, jak najlepszej jakości napisz do nas.

 

 

Zespół Fundacji tworzą osoby specjalizujące się w różnorodnych dziedzinach psychologii. Naszym celem jest wsparcie psychologiczne na każdym etapie diagnozy, które zapewniamy osobom wspieranym przez Zespół Fundacji.

Informacje o cenach konsultacji psychologicznych znajdą Państwo tutaj: https://niezdiagnozowani.com/strefa-pacjenta/specjalisci/

Jeśli jesteś osobą zainteresowaną wsparciem psychologicznym, nie będąc osobą wspieraną* przez Zespół Fundacji, zapoznaj się z możliwościami pomocy poniżej.

*Osoba wspierana – osoba zakwalifikowana do stałego wsparcia przez Zespół Fundacji

 

 

Uwaga! Zespół Fundacji Niezdiagnozowani odpowiada na telefony jedynie w dni robocze w godzinach 9:00 do 17:00. Jeśli osoba z fundacji nie może odebrać telefonu np. z powodu spotkań w tych godzinach, w smsie wskazuje ona termin oddzwonienia. W przypadku kryzysowych stanów jak m.in. silne stany depresyjne, polecamy zarówno osobom wspieranym, jak i osobom spoza społeczności fundacji, skorzystać z ogólnopolskich kryzysowych linii zaufania.

 

Numery telefonów, pod którymi można uzyskać bezpłatne wsparcie

 

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

działa codziennie, 24 godziny na dobę

 

800 100 100 – bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci

grafik specjalistów: https://800100100.pl/aktualnosci

 

116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych

działa codziennie od 14.00 do 22.00

 

22 484 88 01 – Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA

psycholog: poniedziałek i wtorek: 15.00 – 20.00

seksuolog: środa: 15.00 – 20.00

 

22 484 88 04 – Telefon Zaufania Młodych

– linia skierowana do dzieci, młodzieży, dorosłych do 25 r.ż.

– od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-20.00

– możliwość odbycia nieodpłatanej sesji wsparciowej online z psychologiem po wcześniejszym uzgodnieniu terminu