Zarząd i zespół

Poznaj nasz zespół.

Pasja i szacunek do drugiego człowieka to motto każdej z nas. To właśnie ono napędza nas do wielogodzinnej pracy w każdym tygodniu, by poza podstawową pracą zawodową tworzyć i działać na rzecz drugiego człowieka. Nie szufladkujemy ludzi na tych z większym lub mniejszym prawem do bólu. Wiemy, czym jest choroba, bo każda z nas się z nią zmaga. Podjęłyśmy decyzję, że zamiast narzekać chcemy działać. Na bazie bolesnych doświadczeń stworzyć przestrzeń zrozumienia. A oto kilka słów o nas:

Pamela Kozioł

Z wykształcenia finansista, obecnie doktorantka psychologii. Zawodowo koordynator projektów społecznej odpowiedzialności biznesu. Założycielka społeczności i strony niezdiagnozowani.com. 

W latach 2016-2019 działała jako redaktor w organizacjach wspierających osoby z niepełnosprawnością i przewlekle chorych (Fundacja Sedeka, portal parasportowcy.pl). Wiedzę o zarządzaniu projektami zdobywała w trakcie kilkuletniej pracy korporacyjnej. Doświadczenie w instytucjach NGO zdobyła na stanowisku koordynatora projektów społecznej odpowiedzialności biznesu w jednej z największych polskich organizacji pozarządowych. Atywna na polu naukowym. Od października 2019 r. zasiada w samorządzie doktorantów w Instytucie Psychologii PAN. Od kilku lat zmaga się z długo diagnozowaną chorobą reumatyczną i immunologiczną. Obiecała sobie jednak, że to nie choroba, a pasja tworzenia ma w jej życiu ostatnie słowo.

Prezes Fundacji

Agnieszka Górecka

Wieloletni opiekun chorych, aktywistka społeczna

Dzięki ukończonej filologii germańskiej zdobyła doświadczenie jako opiekun chorych zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Medycyna nie jest jej obca, wychowała się w rodzinie lekarskiej, a dar do walki o diagnozę umocniła na żmudnej drodze diagnostyki syna. Poza aktywnością zawodową Agnieszka ukończyła szereg warsztatów z metod terapii na rzecz chorego i jego otoczenia. Pasją do nauki i rozwiązywania zagadek medycznych dzieli się aktywnie z wieloma członkami grup wsparcia. Oprócz pomocy chorym od lat angażuje się również w działania na rzecz ofiar przemocy.

Wiceprezes

Marta Rybarczyk-Marciniak

Założycielka bloga szkolarozmowy.pl, psycholog ze specjalizacją psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, doradza zawodowy, mgr politologii, mediator, nauczyciel, pedagog.

Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi chorymi w szkole przyszpitalnej, aktywnie wspiera dzieci i młodzież doświadczające zmiany w życiu, w tym choroby. Z pasją pomaga osobom z niepełnosprawnością, w szczególności chorym na stwardnienie rozsiane. Jest także aktywnym uczestnikiem inicjatyw na rzecz ciężko chorych zwierząt. Na co dzień mama trójki dzieci, pasję odnajduje w sporcie, muzyce oraz ciekawej książce.

Wiceprezes

Arleta Siedlik

Aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Od 2016 r. zawodowo związana z instytucjami finansowymi. Wielokrotnie brała udział w projektach społecznych (m.in. jako wolontariusz w Stowarzyszeniu Wspierania Zasobów Ludzkich „Nowy Horyzont” w Rzeszowie). W przeszłości pracowała jako dziennikarz sportowy, m.in. prowadząc autorski program żużlowy. Prywatnie interesuje się sportem i malarstwem abstrakcyjnym.

Przewodnicząca Rady