Zapraszamy do lektury

Baza przydatnej wiedzy – newslettery

Szanowni Państwo,

Komunikacja z pacjentem w trakcie złożonej diagnostyki jest obustronnym wyzwaniem zarówno dla pacjentów, jak i wspierających ich specjalistów. Wizyty u lekarzy, psychologów, psychiatrów są dla wielu chorych osób stresującym przeżyciem. Czasem pacjenci mają wątpliwości, jak interpretować słowa specjalistów. Obawiają się dopytać i niepotrzebnie po wizycie martwią się poprawną interpretacją twierdzeń specjalisty. Osoby chore także nie zawsze wiedzą, jak klarownie komunikować o swoich dolegliwościach oraz jaki wkład mogą wnieść w proces swojej diagnostyki i leczenia. Z myślą o wyzwaniach komunikacyjnych pomiędzy pacjentami a specjalistami we wrześniu 2023 opublikowaliśmy tutaj pierwszy newsletter poświęcony metodom ulepszania dialogu z pacjentem w praktyce lekarskiej.

Od stycznia 2024 Dział Komunikacji Fundacji Niezdiagnozowani podjął się tworzenia newslettera regularnie, co miesiąc. Jeśli jesteś lekarzem, studentem medycyny lub osobą zainteresowaną poszerzaniem swojej wiedzy w zakresie medycznych i psychologicznych aspektów pracy z pacjentem poszukujących diagnozy, dołącz do grona odbiorców naszych tekstów.

Newsletter wysyłamy pod koniec każdego miesiąca. W przypadku chęci dołączenia do naszej bazy mailingowej, poinformuj o tym koordynatorkę projektu: martyna.kruglak@niezdiagnozowani.com.

Mamy nadzieję, że tworzone przez nas treści będą stanowić bazę przydatnej wiedzy do wykorzystania w praktyce.